Lietuvos Respublikos jaunučių ir jaunių pirmenybės

Kauno miesto herbas

Pirmą naujų metų savaitgalį Kaune vyko Lietuvos Respublikos jaunučių (U-15) ir jaunių (U-17) dziudo pirmenybės. Šiose pirmenybėse iškovotos pirmos, antros vietos lėmė patekimą į Lietuvos rinktinę.

Prieš šias varžybas į Lietuvos rinktinėje buvo įtraukti Plungės SM ir „Plungės dziudo“ klubo auklėtiniai: Ramūnas Diburys (svorio kategorijoje iki 50 kg.) ir Mantas Vaitkevičius (svorio kategorijoje iki 66kg.), tačiau jiems neiškovojus pirmos (arba antros) į Lietuvos rinktinę pateko kiti dziudo imtynininkai. Šiems sportininkams dar nėra visiškai užkirstas kelias į rinktinę – jiems sudalyvavus Tarptautinėse Europos varžybose ir užėmus prizines vietas, jų pavardės vėl puoštų Lietuvos rinktinės sąrašus. Kiti Plungės dziudo imtynininkai Algirdas Tipšas (svorio kategorijoje iki 55kg.) ir Tomas Vaitkevičius (svorio kategorijoje iki 60kg.) iškovoję pirmas (antras) vietas šiais metais pateko į jaunių Lietuvos rinktine.

Sausio 6 dieną dalyvavo jaunučiai berniukai ir mergaitės (gimę 1993-1994 m.). Svorio kategorijoje iki 46 kilogramų Donatas Kasteckas iškovojo penkias pergales. Kovos jaunučių tarpe vyko tris minutes, bet Donatui neprireikė šių minučių – jis visas kovas baigė ankščiau laiko, o kai kurios kovos užtruko vos keletą sekundžių. Sportininkas iškovojo čempiono vardą ir buvo įtrauktas į Lietuvos jaunučių rinktinę.

Sausio 7 dieną dalyvavo jauniai berniukai ir mergaitės (gimę 1991-1992 m. m.). Šiose pirmenybėse čempiono vardą iškovojo Algirdas Tipšas svorio kategorijoje iki 55 kilogramų. Algirdas kovojo penkias kovas, per kurias varžovus įveikė anksčiau numatyto laiko (kovos truko po 4 minutes). Trečiąją vietą toje pačioje svorio kategorijoje iškovojo Fortūnatas Bučkus. Svorio kategorijoje iki 60 kilogramų antrąją vietą iškovojo Tomas Vaitkevičius finalinėje kovoje nusileidęs mažiausiu dziudo įvertinimu (koka). Svorio kategorijoje iki 66 kilogramų trečiąją vietą iškovojo Mantas Vaitkevičius.